SRBIN JE BOLJI! Novak Đoković se plasirao među 4 najbolja u Londonu!

Kategorija: POGLEDI

Đoković, Foto: Tanjug

Novak je u četvrtfinalu bio bolji od Mađara Martona Fučoviča, kog je savladao za 2 sata i 17 minuta s 3:0 (6:3, 6:4, 6:4).

Prvi reket sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Vimbldona.

Novak Đoković je opravdao ulogu favorita, protiv momka koji je 48. na svetu ikom je ovo bio prvi plasman među osam najboljih u Londonu.

Fučovič jeste u nekoliko navrata zapretio srpskom teniseru, ali je to bilo nedovoljno da zaustavi Novaka

Đoković je veoma dobro otvorio meč i uspeo je rano da upostavi kontrolu, dok je Fučovič bio nervozan,

DŽON MEKINRO: “NOVAK JE TO URADIO, DA LI SE VI TO ŠALITE”?

što je proizvelo dosta njegovih grešaka.

To je najbolji teniser na svetu umeo da kazni, pa je vrlo lako došao do velikih 4:0,

nakon što je čak dva puta oduzeo servis protivniku, u drugom i četvrtom gemu.

Novaku je za to bilo potrebno nešto više od 20 minuta i

kada je delovalo da će ovo biti jedan od najbrže završenih setova na Vimbldonu…

Mađar se probudio i ovaj deo igre produžio za još toliko.

Fučović je do prvog gema stigao na 5:0, a onda je napravio brejk i uzeo još jedan gem.

Iako je mnogo bolje igrao u završnici, Fučovič nije uspeo da iznenadi Novaka,

koji je na kraju šestu set loptu i set priveo kraju na pravi način, rezultatom 6:3.

U drugom je viđena velika borba

Bez obzira što je Fučovič izgubio prvi, u drugom je na terenu delovao bolje i sirugnije od Đokovića.

Srpski teniser mu ipak nije dozvolio da izgubi servis, već se igralo gem za gem.

Ključni deo ovo dela igre bio je deveti gem, kad je Novak konačno uspeo da napravi brejk, nakon kog je servirao za drugi set.

U 10. gemu je Fučovič imao 30:15, ali je Novak preokrenuo i posle toga odradio posao.

Stisnuta pesnica i njegov urlik tom prilikom, pokazali su koliko je ovaj deo meča bio važan

U treći set, Đoković je ušao veoma dobro, tako što je oduzeo protivnikiov servis i jasno mu stavio do znanja da želi što je moguće manje vremena da provede na terenu.

Međutim, ovaj je već u narednog gemu imao četiri šanse da ekspresno vrati brejk, koje, ipak nije iskoristio.

Posle toga je Fučovič nekoliko puta zapretio i imao priliku da dođe do neophodog brejke,

pre svega u četvrtom i šestom gemu, ali mu to Novak nije dopustio.

Novak je rutinski odradio posao do kraja, iako danas nije bilo sve idealno,

a problem mu je pravila i podloga, jer se nekoliko puta našao na travi.

I pored svega, Novak je obezbedio 41. grend slem polufinale, 10. na Vimbldonu, a protivnik će mu biti pobednik meč Hačanov – Šapovalov.