SKIDAJU LI ENGLEZI PROKLETSTVO? Gordi Albion ODUVAO Ukrajinu i zakazao polufinale

Kategorija: AKTUELNO

Engleska, Foto: EPA

Ako u svojoj prestonici pobede u još dve utakmice postaće prvi put u istoriji šampioni Evrope!

Engleska – Ukrajina 4:0, u poslednjem četvrtfinalnom duelu na Evropskom prvenstvu.

“Gordi Albion” će za plasman u finale igrati sa Dancima na Vembliju.

Jedini izlet van “ostrva” rešili su rutinski. Ukrajina nije bila dostojan rival, kapitulirali su posle četiri minuta.

Jedino pitanje koje se postavljalo bilo je: koliko lopti će završiti u mreži Bušana?

Na kraju su solidno i prošli sa samo četiri komada. Taktika koju je postavio Andrej Ševčenko bila je potpuni promašaj.

Aljbin Kurti: Srbija da se suoči sa prošlošću, jer je izazvala 4 rata (INFO)

Tri štopera i ultradefanziva nisu način kako se dolazi do uspeha.

Kejn je pogodio u 4. minutu, Megvajer je u prvom minutu nastavka duplirao vođstvo. Hari Kejn je već u 50. minutu povećao na 3:0, a Henderson u 63. povećao kapital na četiri gola razlike.

Tako stoje stvari u napadu, a odbrana – još bolja! Peti meč na EURO Englezi su odigrali bez da su primili gol. Impresivno!

Rim je osvojen. Preostaje im još da dva puta trijumfuju na svom terenu i doći će do onog što toliko žele već decenijama, zvanja najbolje reprezentacije na Starom kontinentu.

Sastavi

Selekcija Ukrajine uspela je da sa trećeg mesta iz grupe stigne do četvrtfinala takmičenja, pobedivši u prethodnoj rundi selekciju Švedske posle produžetaka 2:1

Deluje da Ukrajina ima jako dobro postavljen sistem igre i da igrači veruju svom selektoru,

SJAJAN MEČ: Srbija srušila Portoriko, sa Italijom za plasman na OI (INFO)

pa je iz toga i proizašao ovaj rezultat, iako se mora reći da su do sada na šampionatu u regularnom delu Ukrajinci savladali samo Makedoniju u četiri dosadašnja meča.

Definitivno su Englezi u transu – ,,It’s coming home” se čuje iz grla svih navijača, pa je pritisak sada definitivno na selektoru Souhtgate-u i igračima.

Grupnu fazu odigrali su u nešto slabijem ritmu, ali su zato u meču osmine finala protiv Nemaca tačno znali šta i kako treba odigrati i sa 2:0 ušli u četvrtfinale,

koje će jedino u ovoj nokaut fazi odigrati van svog Vemblija i to u Rimu, na Olimpijskom stadionu.