MOĆNI ĐOKOVIĆ! Ni kiša, ni motivisani rival mu ne mogu ništa! (INFO)

Kategorija: AKTUELNO

Novak Đoković, Foto: Tanjug/AP

Najbolji teniser sveta je pobedio Čileanca Kristijana Garina sa 6:2, 6:4, 6:2 i tako napravio novi korak ka završnici.

S kim će igrati u četvrtfinalu, biće poznato kada svoj meč završe Marton Fučovič i Andrej Rubljov, koji u petom setu odlučivati ko će na megdan srpskom asu.

Prvi set je od samog početka bio u znaku najboljeg tenisera na planeti.

Start duela i furiozni brejk kojim je Novak samo pokazao Garinu šta će ga sačekati na vimbldonskoj travi.

I to bez izgubljenog poena. Uveliko je bilo 2:0 posle nešto više od 60 sekundi,

a Čileanac je mogao samo da se pomiri sa činjenicom da neće imati baš nikakve šanse u tojdoenici.

Đoković je odlično servirao, ali i riternirao, pošto je do kraja seta napravio još jedan brejk i time zadao bolan udarac momku sa kojim se do sada sastao samo jednom.

Zašto je Novak publici u Londonu morao da pokaže gde joj je mesto

Odličan je bio do kraja te deonice, siguran na servisu, pa je tako zaokružio maltene savršenih 25 minuta igre.

Na kraju – bez izgubljenog poena je osvojio gem, došao do 1:0 i najavio Garinov debakl.

Međutim, drugi set nije doneo mnogo iznenađenja. Čileanac je „popravio“ svoj servis, što je bilo veoma važno za njega, jer je pravio velike greške prethodno.

Iznenadna kiša, koja je odjednom počela da pada, na kratko je prekinula meč, ali se radilo samo o kratkotrajnom manjem pljusku, pa se krov nije zatvarao.

I jedan i drugi su posle toga bili sjajni, a naročioto u sedmom gemu drugog seta.

On je trajao neverovatnih 12 minuta.

Imao je Novak Đoković čak tri brejk šanse, velike prilike, ali mu je i sreća malo okrenula leđa.

Nekoliko puta se loptica odbijala od mrežice i završavala u autu, što je Čileanca ohrabrilo.

Garin je na kraju uspeo da se izvuče iz neprijatne situacije i da osvoji „maratonski“ gem.

Ipak, nije uzalud Novak najbolji na svetu. Osetio je Đoković priliku i rutinski uzeo sledeći servis Garinu, a potom bez izgubljenog poena savršeno završio i drugi set.

Kada je treću deonicu otvorio brejkom, i to uz majstorije i sa osnovne linije i jednu na mreži,

a potom taj brejk “potvrdio” odmah potom, sa 2:0 u setovima i 2:0 u završnoj – postalo je jasno da ova priča neće još previše dugo trajati.

Pokušavao je njegov rival da promenom ritma igre promeni nešto,

ali prelazak na “brže” poene – samo je omogućio Noletu da se razmahne i još impresivnijim potezima (uz prvu neiznuđenu grešku u setu tek u sedmom gemu) dođe do nove vimbldonske pobede.